Ми здійснюємо виховання і якісне навчання дітей завдяки підбору кваліфікованих педагогів та використання інноваційних та ефективних методик. Ми успішно створюємо в дитячому садку атмосферу дому, світу дивовижних відкриттів, світу творчості і пізнання. Ми ростимо дітей здоровими, успішними і життєрадісними!
Долучайся до «Тихих ігор» ЮНІСЕФ
«Тихі» ігри є універсальними. їх можна пропонувати як дітям молодшого шкільного віку, так і підліткам, навіть дорослим. Змінюючи образи, теми для обговорення тощо, ви можете їх адаптувати до конкретної цільової аудиторії. У будь-якому разі важливим є емоційно за¬барвлене спілкування, яке буде сприяти виникненню позитивних емоцій.
«Пульт управління»
Для цієї гри потрібно намалювати фломастером або уявити «кнопку гучності» на подушечках пальців дитини.
Наприклад, на вказівному пальчику червоним кольо¬ром поставте крапку — «Голосніше», на безіменному — синім кольором — «Тихіше».
Далі пропонуємо дитині сказати якесь слово, напри¬клад, «мама», або назвати своє ім'я і натискаємо кілька разів на пальчик. Дитина має промовити його залеж¬но від «кнопки» і кількості натискань «Голосніше» — «Тихіше».
Пропонуємо використовувати слова, які викликають із пам'яті позитивні яскраві образи.
Необхідно довести промовляння слова до найбільшої гучності, а потім зупинитися на потрібній. Коли дитина знову буде говорити голосніше, посміхаючись торкай¬теся її «кнопки» (або можете просити, щоб вона сама доторкнулася).
Гра спрямована на формування вміння управляти власними емоціями, уміння чути одне одного.
Шпигуни («Миші та кіт»)
Зазвичай діти дуже люблять вдавати з себе шпигунів, тож запропонуйте їм виконати спецзавдання якомога непомітно та професійно.
Дітям сподобається варіант гри у мишок та кота — ми¬шенята мають дуже тихенько пробратися і щось (про що заздалегідь домовлено) схопити чи знайти так, щоб котик їх не спіймав.
Описуючи дітям предмет, який необхідно знайти, вико¬ристовуйте сторітелінг / цікаву уявну подорож. Під час опису предмета звертайте увагу на його властивості, застосування у побуті, цікаві факти тощо. Можете зго¬дом гру виконувати на час.
Гра спрямована на формування образного мислення, розвиток усного мовлення, уміння виділяти істотні ознаки об’єктів.
«Диригент»
Для цієї гри вам знадобляться музичні інструменти (можна зробити їх з підручних матеріалів: барабани — з бляшаних банок, маракаси — з пластикових яєць Кіпсіег та крупи, насипаної в них; маракаси також мож¬на імітувати ключами в торбинці, пластиковій коробці чи носовій хустинці тощо).
Коли музиканти будуть готовими до концерту, диригент змахує рукою вгору — і це сигнал для музикантів грати голосніше, рукою вниз — знижувати гучність, збирає руку в кулак — зупинити гру.
Дайте можливість дитині також побути диригентом.
Гра спрямована на зняття емоційного напруження,
формування позитивних емоцій та вміння працювати в команді, брати на себе відповідальність.
«Слухаємо тишу»
Кожні кілька годин влаштовуйте двохвилинну тишу. Можна призначити дитину головною — коли задзвонить будильник, вона подає всім сигнал «Слухаємо тишу».
«Шепотіння»
Спробуйте почати говорити пошепки — дитина наслі¬дуватиме вас. Або періодично грайте в «Шепотуньки» — розмови в родині тільки пошепки.
Для шепотіння обирайте цікаві історії з життя вашої сім'ї, актуалізуйте яскраві спогади, пригадайте героїв вашої дитини, улюблені книги та іграшки тощо.
Гра спрямована на формування уміння управляти власними емоціями, структурувати власні висловлювання.
«Крокодил», або «Хто я?»
Весела гра-пантоміма. Під час відгадування задуманих слів дозволяється:
— використовувати жести й міміку, танці, стрибки та кривляння;
— приймати будь-які пози; показувати слово цілком або частинами;
— кивати головою «так» і «ні».
Забороняється писати та малювати, вимовляти склади й літери (навіть без звуку, одними губами), показувати букви або передавати літери мовою жестів.
Гра спрямована на зняття емоційного напруження та зміцнення різних груп м’язів.
«Спілкування мовою жестів»
Спробуйте вигадати свою «сімейну» мову, в якій кожна буква — окремий жест.
Розказуйте цікаві історії з життя, починаючи з окремих речень і закінчуючи невеликими оповіданнями. Історії повинні бути позитивними та викликати усмішку й сміх.
Мінімальна доза «смішного» — 10 хвилин на день. Треба сміятися 13-16 разів на день.
Гра спрямована на зняття емоційного напруження та формування символічного мислення.
«Концерт»
У цій грі розмови перетворюються на спів.
Спробуйте проспівати фрази, які говорите одне одному. Вони будуть сприйматися абсолютно по-іншому.
Вигадуйте діалоги, проспівуючи кожну репліку під улюблену мелодію.
Гра спрямована на формування позитивного настрою, мимовільного запам’ятовування важливої інформації навчального, ціннісного змісту.
«По-одному-слову»
Двоє учасників по черзі кажуть по одному слову так, щоб разом вони складали цілісну історію. Вибуває з гри той, хто скаже більш ніж одне слово за раз або мовчатиме більш ніж секунду. Дорослий слідкує за ча¬сом, щоб паузи були не довшими за секунду. Коли один учасник вибув, на його місце стає інший, і гра почина¬ється знову.
З метою інтелектуального розвитку можна складати історії про явища та об'єкти навколишнього світу, ви¬користовуючи незвичайні факти про них. Добирайте приклади з літератури, історії, різних видів мистецтва тощо.
Гра спрямована на розвиток навички усного та писемного мовлення, інтелектуальний розвиток.
«Передаємо думку на відстані»
Спробуйте вгадати, про що подумав інший гравець. Для покращення настрою у вигляді підказок використовуй¬те міміку, яка демонструє радість чи задоволення.
Гра спрямована на формування символічного та критичного мислення, здатність мислити поза ситуацією, в якій знаходишся.
«Правда чи ні?»
Один із учасників гри описує якусь цікаву історію чи подію і намагається переконати партнера в тому, що він має рацію. Другий учасник активно включається в діалог та наводить свої аргументи, не роблячи пауз. Необхідно: говорити одне з одним, дотримуватися сво¬єї точки зору.
Гра спрямована на формування вміння критично оцінювати інформацію, аналізувати її та перевіряти.