top of page

Введення воєнного стану позначилось на всіх сферах життя, не оминуло і нас освітян.Освітній процес у воєнний час - надскладний процес, тому що проходить дистанційно. Насамперед ми, у І групі  спрямовували свою роботу на те,щоб надати батькам поради, як вести себе  правильно з дітками під час стресових ситуацій.Зокрема надавали поради  дитячих психологів Світлани Ройз, Юлії Чемер. Ось деякі з порад, які пропонували батькам, чим зайняти дитину вдома. Це ігри, які спрямовані на розвиток різних відчутів.

 

СЛУХ
Якщо прислухатися, то можна почути звуки, які не помітні у щоденній рутині. Аби зацікавити дитину, можна запропонувати їй зібрати в кімнаті будь-які предмети, починаючи від деталей конструктора, закінчуючи — подушкою. Предмети повинні бути різного розміру та матеріалу. Візьміть зручний ударний предмет, паличка для суші, ложка чи барабанна паличка, запропонуйте дитині постукати та послухати звук кожного вибраного предмета. Наступним етапом буде розпізнання звуку. Не дивлячись на предмет, по якому стукає мама або тато, дитина повинна впізнати, що це за предмет. Це дуже цікаво і корисно. Розвиває увагу, пам'ять, вдосконалює знання про навколишній світ та слух.

 

ЗІР
Пропонуємо закріпити з дитиною кольори та відтінки. Потрібно взяти будь-який предмет та запропонувати дитині, пошукати в кімнаті якомога більше предметів схожих за кольором. Увага дитини буде сконцентрована на пошуку предметів ідентичного кольору. Шукаючи той чи іншій колір, дитина буде запам'ятовувати предмети, які будуть зустрічатися в її полі зору. Аби дитині було цікавіше грати, можна влаштувати змагання серед членів сім'ї. Розвиває увагу та концентрацію дитини.

 

ТАКТИЛЬНІ ВІДЧУТТЯ
Предмети можна розпізнавати не тільки на дотик руками, а ще й носиком чи щічкою. Можна взяти клаптики тканини різної текстури та якості, предмети побуту чи одяг в цілому.
Зав'язавши очі дитині, батьки називають, що це за предмет, де він лежав та для чого використовується. Наприклад, якщо це посуд, дитина повинна із зав'язаними очима знайти схожий за дотиком предмет. Це розвиває інтуїцію, концентрацію та навчає дитину відчувати на дотик різноманітні предмети.


Для підтримання емоційного стану діток пропонували спільну діяльність зокрема рухливі вправи.

Велику увагу приділяємо в роботі з дітьми сенсорному розвитку: вправляємо в  розрізненні кольорів , форм ,орієнтуванні в просторі.

Для розвитку дрібної моторики підбирали цікаві завдання : це і робота з прищепками, і кришечками. 

З метою розвитку мислення,фантазії. самостійності використовуємо завдання  з ЛЕГО-конструктором.

Дітям дуже подобаються завдання з зображувальної  діяльності, і вони з задоволенням їх виконують.

bottom of page