top of page

ЗВІТ директора Кременчуцького закладу дошкільної освіти (ясла  - садок) № 24

 

Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області

 

Бакало Лариси Дмитрівни перед педагогічним колективом, батьками та громадськістю

за 2022-2023 навчальний рік

Протягом 2022-2023 навчального року в Кременчуцькому закладі дошкільної освіти ( ясла - садок ) № 24 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області працювало 4 групи загального розвитку, з них:
-    друга група раннього віку від 2 до 3 років – 1;
-    група молодшого дошкільного віку від 3 до 4 років -1;
-    група середнього дошкільного віку від 4 до 5 років -1;
-    група старшого дошкільного віку від 5 до 6 ( 7) років -1;

Загалом заклад розрахований на 6 груп.


Всього в закладі за списком – 80 дітей, станом на 01.06.2023 року – 78 дітей. За кордоном перебувало 12 дітей. Прийом дітей до закладу освіти здійснюється відповідно до листа МОЗ України № 111-01/89 від 29.03.2018 року « Щодо використання медичних форм для зарахування дітей до закладу дошкільної освіти» та листа МОН України від 02.04.2014 року №1/9-187 « Щодо переліку документів, необхідних для зарахування дитини до дошкільного навчального закладу» та поданої заявки в системі електронної реєстрації. Станом на 01.06.2023року подано 16 заяв від батьків на влаштування дітей до ЗДО на 2023-2024 навчальний рік. До 1 класу подали документи 25 дошкільників. В зв`язку з військовим станом спостерігається зменшення кількості дітей на території мікрорайону де розміщений заклад освіти.


Організація освітнього процесу в закладі дошкільної освіти у 2022 - 2023 навчальному році здійснювалась з урахуванням вимог чинного законодавства та відповідно рішення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 22.08.2022 «Про визначення форми організації освітнього процесу в закладах загальної середньої, дошкільної освіти комунальної власності Кременчуцької міської територіальної громади», ст. 26, ч.1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». В зв’язку з військовим станом з  01.09.2022 року весь освітній процес переведено на дистанційну форму навчання.


Для підвищення рейтингу закладу освіти, пропагування досвіду роботи педагогічного колективу, ознайомлення громадськості та батьків з життям закладу постійно поновлюються  інформаційні  матеріали на сайті закладу ( Web-сайт:  https://sitednz24.wixsite.com/dnz24) та відкрито сторінку у фейсбуці, де розміщуються  поради та пам'ятки ДСНС, освітні програми, інформація про булінг, воєнні злочини та інше.
 

Враховуючи режим воєнного стану в країні, педагогічний колектив виконував  роботу дистанційно, згідно   нормативних  документів та удосконалював освітній  процес. Вихователі  працювали  творчо, відповідально, цілеспрямовано, використовуючи різні способи онлайн-інструментарію.
 

Керуючись основними положеннями нормативно - правової бази, рекомендацій КЦПРПП, освітній процес в ЗДО проводився вирішуючи такі завдання: 
1. Формування ціннісного ставлення до культури українського народу, його історичного минулого, мови, звичаїв, традицій; виховування  почуття власної гідності,  як представника українського народу.
2. Сприяти  розвитку трудових вмінь та навичок, як одному  з головних чинників всебічного розвитку дітей.
3. Збереження та зміцнення здоров’я дітей, формуванням у них розуміння цінності власного здоров’я, необхідності дотримання правил безпеки життєдіяльності.

 

Для успішного виконання завдань поставлених на 2022-2023 навчальний рік,  в роботі педагогів, враховувалися всі вимоги щодо планування освітнього процесу у дистанційній формі. Форма планування, яку використовували вихователі була рекомендована  КЦРПП та  визначає основні напрями діяльності педагогічних працівників в умовах воєнного стану. Ефективні засоби, форми, методи, прийоми в роботі з дітьми  і їх батьками  та передбачає можливість творчо змінювати підхід до реалізації програмових завдань освітнього процесу.
 

З метою реалізації головних завдань, які стояли перед педагогами, на основі проведеного діагностування самооцінки педагогів,  був переглянутий рівень професійної майстерності педагогів,  сплановані різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень знань, умінь та навичок у досягненні мети.
 

В умовах військового стану педагогічні працівники готові  повноцінно надавати освітні, інформаційні, консультаційні послуги сім’ям, які виховують дітей раннього та дошкільного віку. Для успішного виконання освітніх завдань у дистанційній формі в  практику роботи ЗДО було введено нові види роботи з педагогами та дітьми: за допомогою застосунку Google Meet,Viber, Zoom. Основними формами онлайн - комунікацій з батьками та педагогами були: висвітлення інформації на сайті ЗДО,Viber - чати, електронна пошта, анкетування, соціальні мережі, педагоги опанували роботу у  застосунку InShot, Canva.  Аналіз впровадження зазначених форм методичної роботи з педагогами показав, що вони дали позитивний результат, допомогли вихователям здійснювати проблемний аналіз, рефлексію (бачити не тільки свої досягнення, а й недоліки у роботі) і на основі отриманих даних моделювати, планувати свою діяльність, отримувати позитивні результати, що включало вивчення теоретичних питань та набуття практичних навичок. Своєчасними і доречними були позапланові консультації, поради для окремих груп педагогів, які дали змогу вихователям методично правильно і якісно дистанційно здійснювати освітню роботу.


Систематична увага приділяється самоосвіті педагогів:  перегляд та участь у вебінарах, семінарах МОН України, закладів неперервної освіти, департаментів освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників тощо; опрацювання методичної літератури, інтернет-ресурсів, листів, рекомендацій з питань педагогічної діяльності.
Для забезпечення виконання річних  завдань щодо формування ціннісного ставлення до культури українського народу, його історичного минулого, мови, звичаїв, традицій; виховання у дітей почуття власної гідності,  як представника українського народу вихователі керувалися Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина» та  парціальною  програмою з національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку “Україна – моя Батьківщина”. Вихователем – методистом було проведено ряд онлайн – заходів: онлайн - консультація  «Виховання патріотичних почуттів у дошкільників», «Система освіти: заходи щодо національно-патріотичного виховання дітей та молоді»; коучинг: «Патріотичне виховання: як зробити дієвим»; онлайн - семінар: «Теоретичні та практичні аспекти національно-патріотичного виховання в системі освітнього процесу сучасного дошкільного закладу»; педагогічна рада на тему: «Національно-патріотичне виховання дошкільників». З батьками проведено онлайн -консультацію: «Роль сім'ї у національно-патріотичному вихованні дітей дошкільного віку» https://www.youtube.com/watch?v=buRHWrsisnc. Консультаційна панорама для батьків: «Виховання патріотичних почуттів у дитинстві» (В.Сухомлинський). Ключовими фігурами  під час освітнього процесу з національно- патріотичного  виховання  були  діти, батьки, вихователі. 
   Для отримання очікуваних результатів роботи з національно - патріотичного  виховання дошкільників, вихователі використовували  ІКТ-технології, створювали власні посібники та дидактичні ігри: патріотичний куб "Моя Батьківщина -Україна", розвиваючий посібник "Край, у якому ти живеш", "Народні символи України", дидактична гра «Збережемо планету разом»; «Моя сім’я - старше покоління», коректурна таблиця «Моя Україна», «Склади ціле»(вишиванки).


Для успішного виконання завдань щодо сприяння розвитку трудових вмінь та навичок, як одному  з головних чинників всебічного розвитку дітей проводилися такі види роботи, як: консультація для вихователів: «Особливості трудового виховання в ЗДО», «Формування у дітей навички працелюбства»; Інформаційний вісник: «Організація трудової діяльності дошкільнят»http://zhuravlyk.uz.ua/organizaciya-zhittyediyalnosti-ditej-v-dnz/trudova-diyalnist/organizaciya-trudovo%D1%97-diyalnosti/;
Методичні посиденьки «Трудове виховання: як зробити його дієвим»,  онлайн - консультація для батьків: «Трудове виховання дітей в сім‘ї»;  онлайн - робота  творчої групи:  «Виготовлення професійної скарбнички вихователя «Твори про професії дорослих для дітей»; самоосвіта: «Нові підходи до організації трудової діяльності, як провідного чинника всебічного розвитку дошкільника», консультація для вихователів: «Організація трудової діяльності на прогулянці», педагогічна рада на тему: «Трудове виховання дітей у дошкільному закладі –  вимоги сьогодення», інформація для батьків «Роль трудового виховання в розвитку дітей». При участі батьків та дітей всіх вікових груп  було проведено проєкт «Ваш город на підвіконні».


Велику увагу  протягом навчального року було приділено збереженню та зміцненню здоров’я дітей, формуванню у них розуміння цінності власного здоров’я, необхідності дотримання правил безпеки життєдіяльності. Розкриваючи зміст роботи з дошкільниками та їх батьками та враховуючи дистанційну форму роботи, вихователем – методистом було проведено: консультацію: «Малі форми роботи з фізичного виховання», «Прогулянка як один із засобів активізації рухової активності дітей». Методична панорама:
«Використання  нетрадиційних засобів та методів в світлі збереження здоров’я дітей», проведено опрацювання  з вихователями інформації: «Засоби підвищення рухової активності дітей дошкільного віку». За результатами наданої інформації вихователям було надано поради про проведення відповідної роботи з батьками.


Протягом навчального року в ЗДО успішно працювала творча група на чолі з вихователем- методистом. Членами творчої групи ,в рамках проведеної виставки посібників виготовлених своїми руками на рівні міста, було створено розвивальні ігри «Запрошуємо та пригощаємо» (поробки з фетру), «Веселі соти», «Створи пейзаж», «Бізіборд».


На виконання вимог чинного законодавства, для визначення шляхів подальшого розвитку ЗДО, творчою групою  створена «Стратегія розвитку  Кременчуцького закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 24 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області на 2023-2027 роки», яка схвалена на педагогічній раді та затверджена  рішенням колегії
Департаменту освіти виконавчого кабінету Кременчуцької міської ради Полтавської області.

 

Працюючи дистанційно, окрім зазначених тем за річним планом,  всі педагоги створювали посібники та ігри своїми руками, саме:

-  вихователі середньої групи : Адвент-календар «В очікуванні зимових свят», Лепбокси  «Пори року», «Моє тіло»,  «П'ємо чай»(дид.матеріал для дихальної гімнастики); дидактичні ігри: " На яку фігуру схожі предмети?", " Протилежності»," Кумедні личка"( емоції),"Смачні заготовки"(цифри, колір);

-  вихователі старшої групи: дидактичні ігри : «Світлофор», «З'єднай від 1 до 10», «Судоку», «Тетріс»( 2 варіанти - фетр та яєчні лотки), «Тік Ток», «Ліва та права рука», «Підбери кольори і відтінки», « Знайди тінь», «Звуконаслідувальні рядки», «Склади ціле» (вишиванки), «Жителі планети Земля» Лепбук «Осінь 2»;

-  вихователі 1 та 2 молодших груп: дидактичні ігри: «Збережемо планету разом»(сортування сміття), «Кольорова вежа», «Розсортуємо прання», «Нагодуй малюка», ігри- завдання «Нагодуй тваринку», « Хто де живе », «Знайди  тінь», «Підбери колір»,  «Великий-малий» (лего);

- музичний керівник: шумові музичні інструменти за методикою Карла Орфа, дидактична гра "Чарівний годинник".
 

З турботою про психологічне здоров'я дітей на сайті ЗДО надаються поради по збереженню та зміцненню здоров’я дітей, їх психологічного стану. Зроблено добірку матеріалів   на тему: «Збережемо життя та здоров'я кожної дитини», «Стоп булінг!!!», «Ні - насильству».

Через VIBER – групу  батькам надавалися матеріали на тему: «Формування ненасильницької поведінки у дітей  дошкільного віку», «Ознаки (індикатори) різних форм насильства та жорстокого поводження з дітьми».
Ознайомлено батьків та педагогів з пам’яткою «Чинники, що можуть зумовити складні життєві обставини осіб/сімей, та перелік вразливих категорій населення, діти яких мають найвищий ризик потрапляння у СЖО», відбувся перегляд вебінару «Булінг в закладі освіти: як виявити та що робити» https://www.youtube.com/watch?v=oLZ_9Ojxhkg.
Для всього  колективу ЗДО проведено онлайн -  консультацію щодо булінгу та нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки у міжособистісних стосунках. Вихователь - методист ознайомила працівників з пам`яткою «Дії працівників закладу щодо надання дитині екстреної допомоги у зв’язку із загрозою внаслідок насильства її життю та здоров’ю».

 

Відповідно плану заходів щодо запобігання боулінгу,  шляхом онлайн гугл-форми; було проведено моніторингове   дослідження на тему: «Забезпечення в ЗДО безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування)». Моніторинг безпечного освітнього середовища проводився за трьома напрямками: комфортні і безпечні умови навчання та праці; освітнє середовище, вільне від будь-яких форм насильства та дискримінації; інклюзивний, розвивальний та мотивуючий до навчання освітній простір.


Проаналізувавши результати опитування батьків вихованців закладу в період відвідування, можна відмітити, що - 56% дітей у піднесеному настрої, з радістю  йшли до садочка ( охоче 40,6%, неохоче-0%).
46.9% респондентів зазначили, що причиною небажання відвідати садочок є процес адаптації до умов закладу. 40.6,% опитаних зазначили, що у їх дітей не виникло проблем з адаптацією, 41,5% - проблеми з процесом адаптації виникали лише іноді. У розв’язанні проблемних ситуацій з дитиною батьки здебільшого покладаються на вихователя (97%); також на психолога закладу (28%), директора закладу (9,4%), методиста (16%).
Випадків булінгу в закладі зафіксовано не було. Повністю задоволені організацією освітнього процесу-78%. Різні проблеми, з якими зустрічалися батьки,  вирішуються конструктивно.  Згідно результатам опитування для батьків вихованців закладу було створено декілька каналів отримання інформації щодо діяльності закладу. Всі респонденти вважають, що їх права здобувачів освіти не порушуються, проблеми вирішуються. 
Для професійного зростання та підвищення фахової майстерності педагогічних  працівників були створені всі умови. Курси підвищення кваліфікації пройшли-3педагогічних працівників. У 2023році атестуючи педагогічних працівників не було.
Проведений аналіз методичної роботи за 2022-2023  навчальний рік  показав, що  всі педагоги  показали  свої можливості та здібності  для освоєння  передового педагогічного досвіду, сучасних педагогічних технологій та роботи в умовах воєнного стану.

 

Організація роботи з техніки безпеки та охорони праці  з працівниками проводиться систематично, відповідно до чинного законодавства. Вчасно видавались накази про призначення відповідальних з охорони праці,  пожежної безпеки, цивільного захисту. Своєчасно проводилися інструктажі відповідальними особами. Випадків  виробничого травматизму  не зареєстровано.
 

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2022р. № 1401 «Питання організації та функціонування пунктів незламності» та згідно рішення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 22.12.2022р. «Про організацію роботи стаціонарних пунктів незламності Кременчуцької міської територіальної громади» в приміщенні ЗДО був створений  та облаштований стаціонарний пункт обігріву. Згідно вимог було призначено керівників та адміністрацію пункту, складено графік чергування з урахуванням роботи в цілодобовому режимі, визначено та обладнано елементи відповідно до переліку,отримано всі матеріальні засоби щодо комплектування пункту. 

 

Систематично проводилася роз’яснювальна робота серед батьків та    колективу ЗДО щодо правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Згідно вимог діяла комісія та формування з НС. Для працівників ЗДО були проведені проведено відпрацювання дій персоналу на випадок надзвичайної ситуації. Інструктажі та перевірка знань з питань ЦЗ проводилися згідно розробленого плану  основних заходів. Працівники закладу ( 17 осіб) пройшли навчання- онлайн-курс  з мінної безпеки на платформі «ЗРОЗУМІЛО» та отримали відповідні сертифікати. У травні 2023року весь  колектив прийняв участь у  семінарі - тренінгу  з надання першої домедичної допомоги за участі викладачів університету  імені Михайла Остроградського з використанням спеціалізованого тренувального обладнання.

 

Санітарний стан приміщень та території  закладу постійно утримується відповідно до нормативних санітарно-гігієнічних вимог. Ігрові майданчики завжди чисті та полагоджені. Уберезні 2023 року з території майданчика були проведені роботи по видаленню 2 аварійних дерев. Вихователі груп, двірник  та завідуюча господарства постійно обстежували територію ЗДО на виявлення небезпечних предметів, тощо. Робочі місця протягом року відповідали санітарно-гігієнічним нормам, вимогам техніки безпеки і охорони праці. Необхідним господарчим інвентарем, обладнанням та спецодягом були  забезпечені всі категорії обслуговуючого персоналу.


ЗДО є комунальним закладом, тому фінансування забезпечується з місцевого бюджету. Залучення  бюджетних коштів дозволяло  проводити заходи, які підтримали матеріальну базу та безперебійне  функціонування мереж водо- тепло- та електропостачання. Енергоменеджером департаменту освіти була відмічена належна робота закладу по економії енергоносіїв. 
 

Протягом 2022-2023 навчального року в закладі освіти були проведені перевірки:
Червень 2022р. – перевірка стану укриття ЗДО представниками ГУ ДСНС, ЦЗ    м. Кременчука
Серпень  2022р.- перевірка електрощитових, електромереж та інженерних комунікацій
Жовтень 2022р. – контрольний огляд ігрових та спортивних майданчиків, споруд та приміщень ЗДО 
Грудень 2022р. – обстеження Пункту незламності та перевірка готовності Пункту незламності до роботи;
День куратора
Січень 2023р. – перевірка роботи Пункту незламності

 

Всі рекомендації, які були надані в ході перевірок виконуються вчасно.
Взаємодія з сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Тому всі зусилля спрямовуються на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в організації освітньої роботи з дітьми, враховуючи роботу під час воєнного стану.  Педагогічний колектив та батьки вихованців – це єдиний живий організм, об’єднаний спільною метою та високою відповідальністю.
        
Таким чином, аналізуючи  проведену роботу  можна підвести підсумок, що освітній процес здійснювався за пріоритетними напрямками, згідно річного плану на протязі всього навчального року, такі його принципи, як актуальність, конкретність, об’єктивність, динамічність дотримуються.


ВИСЛОВЛЮЄМО ЩИРУ ПОДЯКУ УСІМ БАТЬКАМ  ЗА РОЗУМІННЯ ТА ПІДТРИМКУ!!
СПОДІВАЄМОСЬ НА ПОДАЛЬШЕ ПОРОЗУМІННЯ У РОБОТІ ТА ТІСНУ СПІВПРАЦЮ!
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!


06.06.2023  Лариса БАКАЛО

bottom of page